search-voice
Нічого не знайдено...

Режим сну новонародженого. Покрокова стратегія для батьків

Режим сну новонародженого Режим сну новонародженого


Регулярний графік сну, виспана і щаслива родина – звучить, наче мрія, чи не так? Усі батьки хочуть, щоб дитина спала за графіком і так, як написано в таблицях педіатрів. Але коли час доходить до справи, мамі здається, що це просто нереально. Хорошою новиною є те, що це – таки реально.

Далі у статті ми розповідаємо, чим важливий режим сну із самого малечку і розписуємо покроково як його налаштувати.

Чим важливий режим сну?

Чим важливий режим сну?

Тож скільки сплять новонароджені? За даними Національного Фонду Сну, немовлята від народження до трьох місяців повинні спати від 14 до 17 годин на день і від 12 до 15 години – у віці від трьох місяців до року. Ці цифри виглядають чудово, та, як правило, малюки сплять коротшими інтервалами від двох до чотирьох годин, що ускладнює повноцінний нічний відпочинок батьків.


Іноді може здатися, що дитина ніколи не навчиться спати всю ніч, але режим – це перший крок до цього етапу. Чіткий графік прищеплює дитині відчуття рутинності, яка є зрозумілою та очікуваною, а значить, і безпечною. Коли людина знає що її чекає попереду, вона відчуває себе впевнено, затишно і розслаблено. Якщо перенести це на дитину, то вона заспокоюється, самостійно засинає і міцно спить. За даними Американської академії педіатрії, малята, які регулярно висипаються, мають міцнішу імунну систему, кращу пам'ять та психічне здоров'я.

Коли слід розпочинати?

Коли слід розпочинати?

У новонароджених немає циркадних ритмів (гормональних циклів, які диктують цикли сну та неспання) як у дорослих. Значить, вони не розрізняють день ​​та ніч. Однак, у віці від чотирьох до шести місяців циркадні ритми дітей нормалізуються, а тривалість періодів їхнього сну збільшується.


Звичайно, кожна дитина індивідуальна. Деякі можуть бути готові до освоєння ритму сну трохи раніше, у той час як іншим може знадобитися більше часу. Вам буде легше розробити графік сну, який підійде родині, коли ви краще розумітимете сигнали малюка.

Новий режим сну дитини

  • Рутина перед сном – ключ до успіху. Придумайте послідовні дії, які будуть ідентичними щовечора, і на які дитина з часом буде очікувати.


Нижче 5 простих порад:

Новий режим сну дитини
  1. Влаштуйте водні процедури. Зробіть купання простим і спокійним. А ще вибирайте косметику без сліз та засоби для зволоження з доведеною ефективністю. Після купання та в опалювальний сезон шкіру може стягувати, дітей це може турбувати і викликати роздратування. Відповідно, застосовуйте зволожуючі лосьйони та уникайте атопічного дерматиту.
  2. Вільно (не туго) сповивайте. Для немовляти сповивання відчувається як затишний, безпечний мамин животик. А ще таким чином дитина не розбудить себе ручками і довше спатиме.
  3. Пошуміть. Вмикайте різноманітні заспокійливі звуки, які дуже люблять малюки: звук серцебиття, білий шум, мелодії природи, зокрема океанічних хвиль, спів пташок чи звук дощу. Іграшки-нічники Chicco оснащено саме такими звуками – вони допомагають розслабитися та заснути.
  4. Обійміть свою крихітку і годуйте її грудьми або з пляшечки, допоки вона наїсться і засне. Тепло затишних обіймів у поєднанні з ситістю – надійний рецепт релаксації. Після купання та масажу це особливо ефективно.
  5. Будьте послідовні. Хоч би що працювало для вашої дитини, зробіть це щоденною звичкою – що важливо в один і той самий час. Виконання тих самих дій щовечора допомагає малюку зрозуміти, що час спати.
  • Зверніть увагу на звички сну та неспання дитини. Занотовуйте ці періоди у записник чи спеціальний додаток, щоб планувати сон у подальшому.
  • Слідкуйте за сигналами. Немовлята зазвичай подають сигнали сну, наприклад, потирають очі, вуха чи обличчя, дивляться у простір чи видають цмокальні звуки губами. Такі дії – знак, щоб починати денний сон або вечірні ритуали.
Новий режим сну дитини
  • Організовуйте свій день. Замість того, щоб зосереджуватись виключно на розкладі сну, спробуйте зосередитися на дні в цілому. Створіть режим, що включає сон і час відходу до сну з годуванням, час обіймашок, час для ігор і прогулянки. Малюкам комфортно у стабільному режимі. Наявність добре структурованого розкладу, якого ви дотримуєтеся, допоможе налагодити сон.
  • Дозвольте дитині навчитися заспокоюватись самостійно. Ми знаємо, що це легше сказати, ніж зробити, але як тільки ви покладете крихітку спати, не поспішайте повертатися одразу, коли почуєте звуки занепокоєння. Спробуйте почекати хвилину чи дві, щоб подивитися, чи зможе вона заспокоїтися без допомоги дорослого. Якщо все-таки довелось підійти, просто побутьте поруч, не беручи маля одразу на руки. Так воно швидше освоїть навички самозаспокоєння.
  • Транслюйте спокій. Малюки мають дивовижну інтуїцію, тому якщо ви відчуваєте стрес через нестачу сну, вони відчують вашу тривогу і теж переживатимуть. Намагайтеся зберігати спокій і терпіння, поки налаштовуєте режим сну. Пам'ятайте, у вас все чудово виходить, і через деякий час дитина буде щасливо спати і прокидатися за постійним графіком.

Зверніть увагу, окрім дотримання порад вище, кімната, де спатиме дитина, повинна бути вдало організованою, починаючи від зручного функціонального ліжечка та якісної постільної білизни і закінчуючи нічником та зволожувачем повітря.

Навчання малюка хорошим звичкам сну та самозаспокоєнню не завжди легке, але однозначно варте зусиль, бо це основа для здорового сну на все життя. Дотримуйтесь порад вище, і ви на шляху до більш спокійної оселі для всієї родини.