Прикорм та стільчик для годування: інструкція від А до Я
Прикорм дитини – без применшення хвилюючий момент для всієї родини. Це час, коли ви можете покласти тверду їжу на тацю і вирушити в подорож самостійного харчування… Але будемо чесними, інколи ви будете спостерігати як малюк смакує усе, що ви приготували, а інколи – розмазуватиме яблучне пюре по всьому обличчю. Куди ж без цього? Без цього, звісно, не обійтись. На вас чекатимуть ще багато веселих моментів – та перед початком цього етапу виникає багато питань… Наприклад, який стільчик обрати? на що звернути увагу і т.д.
Далі – відповіді на усі питання, щоб ви точно знали чи готова ваша дитинка до цієї визначної події.
Як дізнатися, чи готова дитина готова до прикорму?
Можливо, ви вже користуєтеся стільчиком, спинка якого опускається і перетворює його на шезлонг – наприклад, під час годування з пляшечки або під час ігор та розваг. Рано чи пізно виникне питання “коли дитина зможе безпечно сидіти у ньому, щоб розпочинати прикорм”. Так-так, серед безлічі ознак, які сигналізують про те, що пора пробувати різноманітні смаколики, основною є можливість самостійно сидіти у стільчику для годування. Педіатри радять орієнтуватися на те, що дитина уміє тримати голову і сидіти самостійно впродовж 15-20 хвилин. Це буде гарантією того, що дихальні шляхи крихітки не перекриватимуться і готові до споживання твердої їжі.
Насправді, немовлятам необхідно розвинути досить сильні м'язи шиї, щоб підтримувати вагу голови та контролювати її рухи, що зазвичай досягається у віці від чотирьох до семи місяців (у більшості дітей ближче до шести-семимісячної позначки). Розмістившись у стільчику дитина може злегка похитувати головою, але в цілому вона має сидіти прямо, не відчуваючи дискомфорту.
Поради щодо безпеки
Перш ніж розміщувати дитину у стільчику для годування перед початком прикорму, ознайомтеся з такими порадами:
- Деякі стільці для годування мають коліщатка, тому слід зафіксувати їх, щоб дитина не відштовхувалася від столу, стіни тощо, якщо стільчик приставлено впритул до них.
- Правильно розташуйте стільчик. Якщо у стільчика спинка регулюється, встановіть її в максимально вертикальне положення. Переконайтеся, що попа малюка щільно прилягає до спинки сидіння, а її тулуб знаходиться у вертикальному положенні.
- Ніжки малюка мають стояти на піднижці – не ледь торкатися її, а саме спиратися на неї. Дитина, чиї ніжки, розташовані на опорі, може сконцентруватися на їжі і не відволікатися.
- Пристебніть малюка за допомогою ременів безпеки. Кожна модель відрізняється, але всі мають триточковий або п'ятиточковий ремінь безпеки.
- Завжди стежте за своєю дитиною, поки вона в стільчику.
- Чистіть стільчик після кожного використання, щоб запобігти розмноженню бактерій.
Який стільчик для годування вибрати?
Розпорядок дня маленького непосиди приблизно такий: поповзати на підлозі, перекусити у своєму стільчику, відправитись на денний сон, потім знову сісти попоїсти, а після завершення грудного чи штучного вигодовування часопроведення у стільці помножте на два. Саме тому так важливо знайти стільчик для годування, зручний для малюка. То ж на що звернути увагу, якщо хочеться вибрати вдалу модель, яка впишеться у ваш простір та зробить прийом їжі максимально зручним?
- Універсальність. Наприклад, ліжечко-стільчик 5 в 1 Baby Hug Pro можна використовувати як колиску, переносну колиску, шезлонг, стільчик для годування і перший стілець. Для стільчика 3 в 1 Crescendo Up передбачено додаткові аксесуари, такі як знімний шезлонг для новонароджених та спеціальний набір для утворення "вежі Монтессорі", що дозволяє старшим дітям самостійно виконувати повсякденні справи.
- Якщо стільчик потрібно часто переставляти з місця на місце, обирайте модель з коліщатками. Для невеликого приміщення краще підійде стільчик, що можна компактно скласти.
- Чистота. Радимо вибрати стілець, який легко утримувати в чистоті. Усі продумані стільчики мають знімну тацю, яка миється вручну чи в посудомийці, та сидіння з легко очищувальним чохлом.
- Безпека дітей. Завжди фіксуйте малюка ременями безпеки і вибирайте стійкий дитячий стільчик, який не перекинеться.
- Вікові рамки: більшість стільчиків для годування призначені для дітей від 6 місяців до 3 років. Усі стільчики для годування від Chicco можна використовувати з народження. Стільчик 3 в 1 Crescendo Up, до речі, можна використовувати роками – до 99 років + або для дорослих вагою до 110 кг.
Ви й оком не зморгнете, як ваша дитина з новонародженого, що спить майже весь час, перетвориться на рок-зірку, готову сидіти на своєму стільчику і влаштовувати шоу зі смаколиками. Пам'ятайте про наші поради та завжди наглядайте за своїм мацьопиком.